MEDCottage, malý dům navržený pro starší, úžasný design malého domuCo dělat se stárnoucím rodičem nebo prarodičem, který již nemůže žít samostatně? Tato otázka bude položena častěji, jak populace stárne. Pro některé rodiny by bylo ideální, kdyby se babička stěhovala do rodinného domu. Ale co když nemáte náhradní pokoj, všechny ložnice jsou nahoře nebo váš dům nebyl navržen pro osobu s omezenou pohyblivostí?

Granny by ten nápad také neměl rád. Většina lidí si chce udržet pocit nezávislosti co nejdéle. Možná se budou chtít dívat na televizi, aniž by se obávali jiných. Mohli by dávat přednost tichému prostředí, které je obtížné dosáhnout v domě sdíleném s plačícími dětmi a křičícími dětmi. Mohou mít více soukromí. Nebo se mohou obávat, že budou jejich rodiny obtěžovat.

Virginská společnost s názvem N2Care přišla s alternativou, malým domem dočasně umístěným v zahradě rodiny. MEDCottage však není obyčejný malý dům; je speciálně navržen tak, aby vyhovoval potřebám staršího občana nebo osoby se zdravotním postižením. Toto řešení dává starší osobě vlastní samostatnou chalupu, ale dá ji dostatečně blízko, aby mohla snadno přejít přes dvorek pro společná jídla a společnost, jak nálada udeří. Stejně tak ji může zkontrolovat její rodina, aniž by museli projíždět městem, a vnoučata mohou kdykoli navštívit. Vypadá to, že by to fungovalo nejlépe pro někoho, kdo je stále přiměřeně nezávislý, ale potřebuje pomoc s některými úkoly nebo je příliš zapomnět, než aby žil bez dohledu.

Chata o rozloze 26,8 m2 má centrální ložnici / obývací pokoj s kuchyňským koutem a koupelnu na obou stranách. V koupelně je ADA kompatibilní s bezchybnou sprchou a umyvadlem přístupným pro invalidní vozíky a všude kolem madla. Osvětlení zabudované do soklů zvýrazňuje všechny předměty na podlaze, což pomáhá zabránit zakopnutí.

V závislosti na potřebách osoby lze přidat různé volitelné bezpečnostní a komfortní funkce. V kuchyňském koutě dávkovač tablet připomíná rezidentovi, aby si užíval léky podle plánu. Pro zabránění zranění lze instalovat polstrovanou podlahu. Pokud dědeček padne, senzory mohou upozornit své pečovatele, kteří ho mohou rychle zkontrolovat pomocí kamer. K tomu je do jisté míry aspekt Velkého bratra, ačkoli kamery jsou namontovány na úrovni podlahy, aby nezasahovaly do soukromí obyvatel více, než je nutné. Pokud se rezident stane připoutaným na lůžko, lze nainstalovat výtah a kolej, aby jeho pečovatel mohl pomoci přemístit ho z postele do koupele a zpět.

A co územní plánování? Většina měst vám nedovolí postavit druhý domek na zahradě, bez ohledu na to, jak malý dům to může být. Zakladatelé N2Care tento problém předvídali a úspěšně lobovali ve Valném shromáždění ve Virginii, aby schválili zákon, který potlačuje všechny místní zákony o územním plánování ve státě. Podle pravidel může být na jakoukoli jednotlivou šarži pro rodinnou příslušnost, která je tělesně nebo duševně postižená, na základě osvědčení lékaře, umístěna „dočasná struktura rodinné péče“ do 300 ft2 (27,9 m2). Struktura musí být odstraněna, pokud se obyvatel pohybuje, odchází nebo již nevyžaduje péči. Tato poslední část je trochu ostudná, protože bytové jednotky doplňkových služeb mají kromě péče o starší lidi mnoho využití a výhod, ale je lepší než nic.

N2Care aktuálně uvádí základní cenu tohoto modelu MEDCottage na 53 750 $. Nabízejí také dva další modely.

Více informací naleznete na webových stránkách MEDCottage.

Fotografie se svolením MEDCottage. Přes malé věci.

Další videa: #tinyhouse #tinyhouses #smallhouse #cottage #cabin #tiny #tinyhome

=============================
#TinyHouseLover je domovem pro sdílení kanálů pod 500 čtverečních stop. V posledních několika letech #tiny domovy vzrostly na popularitě. Jsou ekonomičtí, šetrní k životnímu prostředí a podporují lidi, aby žili minimálně.

zdroj

Největší výběr bot Puma za nejlepší ceny najdeš na Pumaboty.cz

Sdílet tento Tiny House

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Podobné domky